Хит на неделата – „Arcade “ Duncan Laurence

849

Хит за оваа недела е   песната „Arcade“ со Дункан Лауренсе од Холандија, кој вчеравечер победи на големото финале на Евровизија 2019-та во Тел Авив

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.