Летен ретро неделен хит – Madonna LА ISLA BONITA

846

Ова е официјалното видео на популарната  “La Isla Bonita”  од Мадона , песна сместена во нејзиниот музички албум „Навистина сино“ ‘True Blue’, реалиизран во 1986 година.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.