Поетско славење ,,Две во едно”

16
smart

По повод ден на Власите 23 Мај и Свети Кирил и Методиј 24 мај, ќе се организира свечено поетско соаре, насловено ,,Две во едно”.

На 23 Мај 2024 година во 18 часот во голема сала во Домот “Кочо Рацин” Ко-ра, Скопје, Македонија, ќе се одржи поетско, музичка манифестација, со настап на врвни македонски поетеси и поети, кои овој пат својата чест и почитување ќе ги положат кон влашкиот народ.

Организатор на настанот е ценета професор д-р Ванѓа Радевска.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.