Репертоар на кино Милениум (18-24.11.2021)

177
 Репертоар на кино Милениум за периодот од 18 до 24 ноември 2021 година. Ги гледаме филмовите „ДИНА“, „НЕСОВРШЕНИОТ РОБОТ РОН “, „ТОМА“, „ФАБРИКА ЗА СОНИШТА“, „ВЕЧНИТЕ“ и „ЈУЖЕН ВЕТАР: ЗАБРЗУВАЊЕ“.

Во склоп на репертоарот ќе се случи и премиера на краткиот филм во режија на Маја Крстеска. За премиерата се прави отстапка во репертоарот, односно во петок со почеток од 20 часот го гледаме првиот филм и перформанс од областа на современиот циркус во македонската продукција. Нема да има проекција на филмот „Јужен ветар: забрзување“, а проекцијата во 22 часот ќе се одржи непречено.

Репертоар на кино Милениум (18-24.11.2021)

 • Распоред за четврток (18.11.) и понеделник-среда (22-24.11.)
  14:30 | ВЕЧНИТЕ
  режија: Клои Џао
  17:00 | ТОМА
  режија: Драган Бјелогрлиќ
  19:30 | ЈУЖЕН ВЕТАР: ЗАБРЗУВАЊЕ
  режија: Милош Аврамовиќ
  22:00 | ДИНА
  режија: Денис Вилнев
  Распоред за петок (19.11.)
  14:30 | ВЕЧНИТЕ
  режија: Клои Џао
  17:00 | ТОМА
  режија: Драган Бјелогрлиќ
  20:00 | IMpossible
  премиера на краток филм + перформанс
  режија: Маја Крстеска
  22:00 | ДИНА
  режија: Денис Вилнев
  Викенд распоред (20-21.11.)
  11:00 | НЕСОВРШЕНИОТ РОБОТ РОН
  режија: Сара Смит
  13:00 | ФАБРИКА ЗА СОНИШТА
  режија: Ким Хаген Јенсен
  14:30 | ВЕЧНИТЕ
  режија: Клои Џао
  17:00 | ТОМА
  режија: Драган Бјелогрлиќ
  19:30 | ЈУЖЕН ВЕТАР: ЗАБРЗУВАЊЕ
  режија: Милош Аврамовиќ
 • 22:00 | ДИНА
  режија: Денис Вилнев
  Во склоп на репертоарот ќе се случи и премиера на краткиот филм во режија на Маја Крстеска. За премиерата се прави отстапка во репертоарот, односно ВО петок со почеток од 20 часот го гледаме првиот филм и перформанс од областа на современиот циркус во македонската продукција. Нема да има проекција на филмот „Јужен ветар: забрзување“, а проекцијата во 22 часот ќе се одржи непречено.
  Билетите по цена од 200 денари се достапни на билетарница во кино
  Милениум. Цената се однесува на сите филмови, освен детските
  („Несовршениот робот Рон“ и „Фабрика за соништа“) чија цена изнесува 150 денари. Билетите за премиерата на краткиот филм се протоколорни и бесплатни.
  /KinoMilenium
  www.instagram.com/kino_milenium
куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.