Концерт на Ris Flower во Скопје

32
Во среда на 8ми Јуни во Каза Бар
Дебар, концерт на “Ris Flower”. По одличната мини-туреја низ Македонија, рокенрол спектакл во срцето на градот, најавува неговиот тим.
На концертот ќе бидат изведени досегашните авторски песни, како и промоција на нови, необјавени песни кои се дел од албумот кој се најавува за крајот на 2022 година.
На концертот, “Ris Flower” ќе биде придружуван од својот бенд составен од феноменалните музичари Џоле Максимовски,  Дино Милосављевиќ и Филип Пулески.
Концертот ќе го отвори групата Поп Арт Бенд со свој настап.
Влезот е слободен.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.