Инфо- Од утре повторно во употреба базенот на СЦ “Борис Трајковски“

96

 

Базенот од Спортскиот центар „Борис Трајковски“,  повторно ќе биде во употреба од утре, 28 јануари. Инаку поради сериозен дефект на системите за греење базенот беше затворен пред осум дена на 20.01, што предизвика низа негативни реакции.

 

 

 

 

 

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.