Астро до крајот на април -Парите не го прават среќен човекот, но со нив животот е полесен

683

Од вчера младата месечина во знакот на Бик, донесе многу преиспитувања на сите полиња зависно каде се наоѓа полето на Бикот во вашата натална карта . Дејството е посилно зато што Младата месечина се најде во директна коњукција во непредвидливиот Уран и прави квадрат со планетата учител Сатурн која е на првите два степени во Водолија. Завршетоци , но ако ги сфатите како нови почетоци полесно ќе го поминете и сето тоа до 6-ти мај, кога Месечината ќе бид еполна и веќе ќе се најде во забавното поле на Близнаци.

Но два хороскопски знака крајт на април ќе го дочекаат со возбуда и раце полни пари а тоа се Вагата и Рибите.

Вага
Вагата навистина ќе биде многу среќна на крајот од април. Астролозите советуваат претставници на овој хороскопски знак да купат лозови  за лотарија.

Ѕвездите ветуваат дека Вагата ќе добие прекрасен профит од некој проект неповрзан со нивната работа.

Можеби парите ќе доаѓаат од продажба на недвижен имот или дури и како подарок или наследство.

Во секој случај еден од овие три извори ќе стигне кај припадниците на овој знак.

Риби

Ѕвездите ветуваат за рибите големо богатство на крајот на април. Во суштина, претставниците на овој знак се многу упорни и работливи луѓе кои не отстапуваат од нивните планови.

Во април, судбината ќе им се заблагодари на рибите за нивните напори. Ќе добијат сè што сонувале: пари, моќ и унапредување на работата. Ќе има и промени во приватноста.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.