понеделник 22 април, 2024
Почетна ЗАБАВА И МУЗИКА Хороскоп Хороскоп – Што ќе донесе априлска бркотница на планетите за секој знак

Хороскоп – Што ќе донесе априлска бркотница на планетите за секој знак

3766

После неколку месечни астролошки предупредувања , на глобално ниво го почуствувавме влијанието од создадените коњукции (зближувања ) дури на четири планети и тоа во земјениот знак Јарец. Оваа состојба не беше и сеуште не е многу пријатна на глобално ниво, а секој според својата натална поставеност на овој или оној начин тоа го почуствува и сеуште го чуствува. На 24 март Сатурн си замина после три годишен престој од Јарец и влезе во Водолија каде се наоѓа на 0 степен сеуште и каде од вчера 30. март му се придружи воинствениот Марс. Во периодот мај-август, Сатурн повторно ќе се врати во Јарец за да ни ги преиспита силата и лекциите што сме ги научиле .

И додека Јупитер -среќната планета , која уште извесно време ќе остане во Јарец и ќе се размине со Сатурнот во знакот на Водолија, за  конечно после 20-тина години да се спојат на 16 декември т.е. после 800 години како што кажуваат аналитичарите астролози ќе се спојат во знакот на Водолија. Јупитер и Сатурн заедно во егзактна коњукција. Што ќе донесат? Многу нешта пред се глобални промени кои ако сака било која единка да опстане ќе треба да ги прифати.

АПРИЛ 2020

Сега што ќе донесе планетарната бркотница во април кај луѓето индивидуално но и она што сега можеби толку интензивно се чувствува: покрај за себе луѓето се загрижени и за глобалната општа ситуација која и тоа како ги погоди сите.

ОВЕН

Овој месец генерално ќе се чувствувате добро, особено за себе. Оптимистички гледајте ги измените и ваквиот позитивен став ќе ви даде поттик за иднината. Никогаш не бегајте од идеи и мотивација, дури и во екстремно различни случаи. Вие сте човек на решенија како и човек од акција. Сепак, можеби ќе се очекува да играте различни улоги во вашето семејство и во односите меѓу нив од оние на кој сте навикнале досега . Искористете го овој месец за да се погледнете себеси и да ги разгледате односите со другите. Што можете да направите за понатамошно подобрување на истите? Во април, бидете внимателни за купување на некоја скапа ставка што навистина не ви треба. Не се залажувајте и не избрзувајте. Парите мора полека да ги планирате.

БИК

Продолжите да ја цените приватноста овој месец. И вашата и на другите. Вам и во овој период ќе ви биде задоволство да поминувате време со семејството и да правите работи за кои порано не сте имале време. Чувствувате дека сакате се да е подобро, особено во семејството , но сепак може да има мали расправии со вашиот партнер / ка. Може да очекувате и промена на работното место овој месец што можеби на почетокот нема да ви се допаѓа. Клучот за успехот лежи во прилагодувањето кон новите промени. Исто така, бидете подготвени да научите нешто од ситуацијата што ќе биде од ваша корист.

БЛИЗНАЦИ

Овој месец ќе бидете вклучени во добротворни акции, без разлика дали преку пријатели или преку работа. Ќе сакате да им помагате на другите, а тоа ќе ве прави да се чуствувате дека се подобра личност. Ќе има моменти кога ќе се плашите од вашата од неизвесност, посебно на професионално ниво. Исто така, ќе потрошите повеќе време на заедничко финансирање, што ќе ве доведе во неповолна положба затоа што бројките нема да се такви какви што ги планиравте . Вие сакате цел и преглед да знаете како ќе биде во иднина, додека вашиот партнер може поинаку да гледа на целата ситуација . Само толерантен и отворен разговор може да реши сè.Поставувете си  нови цели и не заборавајте да се опуштите и да се разгалите (тоа е барем бесплатно)

РАК

Ова не е навистина еден месец за да скокате наоколу, но ќе бидете во одличен контакт со вашите пријатели преку електронски уреди. Имате шанси да  се поврзете со многумина во минатото и тоа може да ви користи и  во вашата работа во иднина. Пред да потпишете важни документи во овој месец, задолжително претходно информирајте се поубаво. Не потпишувајте документи што не ги разбирате. Исто така, важно е да му верувате на вашето знаење пред да донесете важни одлуки. Може дури и да има некакво поместување во вашиот севкупен живот  поврзано со дополнителен вкупен трошок. Бидете сигурни дека ќе успеете ,верувајте во себе и  донесувајте мудри одлуки.

ЛАВ

Веќе во март почнавте поинаку да го гледате вашиот живот, а ова размислување продолжува. Веќе навлеговте во филозофски пристап на нештата што се случуваа и многу повеќе сте загрижени за смислата на животот. Каде сте, каде одите, дали она што сте сега ве прави среќна? Вашите нови перспективи, исто така, може да доведат до мали спорови со вашиот партнер, кои во моментот можат да бидат во сосема различни мисли. Некаде пред крај на месецот ќе се појават некои нови можности во областа на кариерата, што на почетокот ќе изгледа одлично. Бидете претпазливи, затоа што не е злато се што  сјае  па така  нема да ги имате сите информации за оваа тема. Верувајте во вашата интуиција и размислете внимателно на секој чекор пред да го направите.

ДЕВИЦА

Големи е подеми и падови за припадниците на овој знак  во април. Деновите ќе во осцилираат од најдобри и најопуштени до следниот ден кога ќе бидете оптоварени со семејни и деловни проблеми. Не трошете време за непотребни оптоварувања. Точно е дека овој месец може да дојде со некои неочекувани трошоци, но ќе можете да ги издржите. Драги девици, обидете се да се опуштите што е можно повеќе. Сè ќе се среди и за жал не можете да контролирате сè. Консултирајте се со вашиот партнер / пријател или добар пријател пред да донесете важни одлуки.

ВАГА

Драги ваги , овој месец ќе ви биде романтичен за вас. Оние што се во врска можат да имаат дури и поголемо зближување, а тие сингл нема да бидете уште долго. За многу припадници на овој знак не е исклучено започнување на нов бизнис. Постојат многу можности, дури и за напредок и  за пари што ќе дојдат подоцна. Не се оптоварувајте со виртуелни одговорности и обидете се да ја погледнете вашата ситуација колку што е можно пореално. Чувајте го вашиот фокус и работите ќе завршат како што сте замислиле.

ШКОРПИЈА

Овој месец сè ќе се врти околу работата. Во спротивно, ќе има недостаток на добра комуникација и, како резултат, нема да разберете сè како што сакате. Разјаснете ги работите бидејќи ќе ви биде полесно. Во областа на врските, помогнете си со минатите искуства, од кои веќе сте  научиле нешто. Ако сте во врска, бидете отворени за мислењето на партнерот и пронајдете заеднички пат. Ако сте сингл, многу скоро може да очекувате порака која ќе ве изненади.

СТРЕЛЕЦ 

Стрелците можеби во моментот не се чувствуваат како што треба. Вие сте нај љубопитни и авантуристички од сите знаци . Не ви се допаѓа да бидете ограничени и затворени, обожавате да патувате и да патувате до непознатото. Бидејќи ова не е можно сега, ќе имате можност да растете во други области што инаку ги запоставувате. На деловната област, едвај чекате да постигнете одреден напредок во блиска иднина за што копнеете. Останете оптимист!

ЈАРЕЦ

На моменти, може да изгледа како сè што сте планирале во приватните и деловните полиња дека едноставно падна во вода. Но обидете се  да ја гледате ситуацијата од друга перспектива, во смисла дека сега можеби конечно ќе имате одредено време за одмор. Иако секогаш го запоставувате, секогаш се стремите кон инвалидитет, што исто така може да влијае на вашето здравје. Сега е време да медитирате, да прошетате по изолираните шумски патеки, да направите јога и да ја уредувате куќата. Правете го она што можете и не се плеткајте со работи на кои немате никакво влијание. Наскоро ќе забележите одреден напредок во деловната област и комуникацијата со вашите најблиски ќе се подобри на крајот на месецот.

ВОДОЛИЈА

Разменувањето идеи со деца или роднини ќе влијае на вашиот светоглед. Реално се ќе се смени и ќе почнете да ги цените повеќе моментите на кои порано не внимававте. Сега не е време за соочување, бидејќи силните емоции можат да се мешаат и да веоптоваруваат. Во областа на кариерата, можете да очекувате промени на кои ќе треба да се навикнете и да се прилагодувате. Можеби ќе треба да дејствувате брзо, но во секој случај, да одлучите со пријателски пристап. Припадниците на овој знак екстремно ќе  бидат оптоварени со цели за иднината. Но, како добар совет слушајте го внатрешниот глас тој ќе ве води на исправен пат.

РИБИ

Ако сте во врска, овој месец ќе се занимавате со заеднички финансии и вредности. Доколку работите заедно со вашиот партнер  и двајцата ќе бидете ангажирани напорно, за да ги постигнете своите цели за иднината што е можно поскоро. Бидете отворени на работното место за да споделите идеи и други мислења, за да не  појават конфликти. Најдобро е да се одлучите за пријателски пристап и отворена комуникација, бидејќи само тоа ќе ве одведе  до вистинските  решенија. Во принцип, април ќе биде добар месец за вас, но имајте на ум дека не е доволно да имате одлични идеи. Исто така, мора да верувате во вашата моќ за да можете да ги остварите!

Пишува  М-р Татјана Гогоска – главен уредник

Познавач на Астрологијата

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
.td-container, .tdc-row { width: 1095px }