сабота 20 јули, 2024

„Светот е наша дестинација “ – нова песна на Марија Јанчевска

После двете песни испеани на фестивалот „Златно славејче“, 2019-та година Марија Јанчевска покрај на поезијата и глумата, одлучи да се посвети на музиката. Деновиве...

Забава -Како до најлесно согорување на калории

Овој рекламно-забавен спот снимен во Шпанија предизвикува многу смеа и забава кај гледачите, а дава убава идеја како да го направите согорувањето на калории...

Мода – Сите нијанси на сиво, боја на 2019 -та година

Колекцијата на Модната куќа Шанел, ја откри хит бојата за оваа година 2019-та. Легендарниот креатор на модната куќа Шанел, одлучил дека Французинките и сите...

„Graz meets Skopje “- Вечерва во Македонска Филхармонија

Австрискиот Ансамбл Zeitfluss, вечерва како гости на „Денови на Македонска музика“, феsтивал со долгoгодишна традиција во Македонска филхармонија. Денови на македонска музика, секогаш ги...

Хороскоп за Овен – април со нова енергија

За љубителите на астро визијата, ве информираме дека www.kulart.mk, ќе објавува Хороскоп за сите зодијачки знаци по годишни периоди: пролет, лето, есен и зима,...

Италијански специјалитет- Шпагети со песто од рукола и лешници

Шпагети со песто од рукола и лешници Како до вкусен а едноставен ручек 1.Во касерола ја ставаме тестенината да се вари. Ја процедуваме и ја сервираме...

Хит на неделата – Sting – Shape of my heart

За оваа недела нашиот хит е Shape of my heart-Sting. Малку музика за душа!

Мадона на Евровизија – за милион долари

„Песната на Евровизија 2019″ ќе се одржи во Тел Авив од 14 до 18 мај. Организаторите подготвуваат  очигледно „сериозна “ програма со листа на...

Во очекување на обожавателите- најава за нова песна од мега популарната група АББА

Деновиве преку Associated Press, одекна информацијата од  Бјорн Улвеус, еден од членовите на групата АББА, кој изјави дека  обожаватели на оваа мега популарна група...
.td-container, .tdc-row { width: 1095px }