Со “Сплотеност, љубов и мир” Маротови донесуваат убавина!

153

Нема да отидат на Евровизија 2022, каде конкурираа со оваа песна но ете не влегоа во изборот на МРТВ, ама затоа пак одат (онлајн) насекаде во светот – со порака за “Сплотеност, љубов и мир”. Таков наслов носи новата песна на нашиот познат автор Блаж Маротов, создадена по иницијатива и текст на реномираниот текстописец Цане Трајчевски, а изведена, и тоа фантастично од ова познато музичко семејство Маротови- Блаж, Јуле, синот Бојан и снаата Лена, кои заедно се одѕиваат на името “Four M”, Или “Четири М”.
Спотот е во изработка на “Валови”, по идеја на Блаж и Лена.
Песната и спотот кажуваат сѐ, оставаме само да ги впивате со сите сетила и да уживате, слушајќи ги.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.