Кино Милениум 8 и 9 јануари 2022

119

Викенд распоред (8-9.1.)
13:00 | ПЕЈТЕ СО НАС режија: Гарт Џенингс
15:00 | ИСТЕРУВАЧИ НА ДУХОВИ: Наследство режија: Џејсон Рајтмен
17:00 | ЧОВЕК-ПАЈАК: НЕМА ПАТ ДО ДОМА режија: Џон Ватс20:00 | СЕСТРИрежија: Дина Дума
22:00 | ПОЧЕТОК НА ПРИТАЕНО ЗЛО: РАКУН СИТИрежија: Јохан Робертс
Распоредот за работни денови ќе биде објавен во понеделник.
*Билетите по цена од 200 денари се достапни на билетарница во кино Милениум. Цената се однесува на сите филмови, освен детските („Пејте со нас“) чија цена изнесува 150 денари.Повеќе информации: kinomilenium.mkСоцијални мрежи: www.facebook.com/KinoMileniumwww.instagram.com/kino_milenium

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.