27. октомври 1275- Основан градот Амстердам најатрактивниот во Холандија

1087

На 27. октомври 1275- Основан градот Амстердам најатрактивниот во Холандија. За убавините и тајните на Амсердам и најниската земја Холандија читајте во Репортажата на нашиот Портал

Репортажа – Холандија, земјата каде сонцето заоѓа меѓу облаците

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.