Глас на милениците- Информација од Канада која дава надеж

406

Една информација од  Канада, ни го привлече вниманието. Во оваа држава постојат училишта за кучиња, наменети за оние чии сопственици мора да одат на работа и да не остануваат сами дома, властите организирале некој вид на училиште и заедничко поминување на времето.Пред фотогафијата, која е од автобусот на враќање кон домовите, сметаме дека никој не останува рамнодушен.

Колку светот би бил поубав, ако свеста на луѓето се развие над ситно завидливите човекови потреби а емпатијата и одговорноста преовладува кај сите.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.