среда 22 јуни, 2022

Кога успехот и среќата ќе станат немир – „Авторското право е неприкосновено за секој...

Годините се како нанижан гердан и во него се случуваат многу и убави и неубави нешта. Убавите ни носат среќа и радост, а тие...

МКЦ: Викендов, седмата „Битрикс танцова лига“

Овој викенд (16-17 октомври 2021) во Младинскиот културен центар ќе се реализира седмото издание на интернационалниот танцов камп „Битрикс танцова лига“, во организација на...

Се одржа петтиот “Скопје Винил Конвеншн”

Денес, 2 октомври 2021,со почеток од 13 часот во МКЦ се одржа петтиот по ред „Скопје Винил Конвеншн“, во организација на Фанки Фреш. Настанот беше...

Вечерва се слави 30 години постоење на Канал 103

Вечерва, со почеток од 18 часот во МКЦ ќе започне роденденската прославата по повод 30 години постоење на независното радио „Канал 103“. Настапуваат LELEE и...

ВИОЛЕТА П. ПЕРИЌ, ТВ НОВИНАРКА : Нашите автори како да им даваат душа на...

  Виолета П. Периќ, е личност со која можете да зборувате на многу интересни теми, базирани на нејзината долга работа, поврзана со уметноста и медиумите. *Јас...

Изложба на носии и “Романтичен пикник под ѕвездите” во Гевгелија овој месец

Домот на културата „Македонија“- Гевгелија продолжува со реализацијата на својата културна програма за 2021 година. Имено, на 27 септември, 2021 година, со почеток во...

Се одржува “Добра идеја” во МКЦ

22 септември 2021 Вечерва, со почеток од 21 часот во МКЦ ќе се одржи Добра идеја фестивал 2021. Во рамките на фестивалот, во организација на...

На 25 септември ќе се одржи “Бела ноќ 2021 “

17.издание на "Бела ноќ, ќе се одржи во Скопје на 25 септември 2021, на неколку локации. Програмата ќе биде составена од разни артисти.

“Кога љубов имам”- нова песна на Горан Папаз

"Кога љубов имам"е насловот на новата песна на Горан Папаз. "Песната "Кога љубов имам" е работена заедно со продуцентот и композитор Гоце Симоноски а...

Збогум Марина Туцаковиќ, жената која ги напиша најубавите хитови

Најпознатата српска авторка, текстописец, Марина Туцаковиќ ја загуби битката по сериозна болест на 67 -годишна возраст.  На почетокот на 2018 година, и беше дијагностициран...
.td-container, .tdc-row { width: 1095px }