вторник 18 јуни, 2024

Вечерва “Баклава” на Скопско лето 2022

Во рамки на 43-тото издание на манифестацијата „Скопско лето“ 2022 на 23 јули ќе се одржи концерт на групата „БАКЛАВА“ – „ЗА СКОПЈЕ СО...

“На зајдисонце” во Трпејца

Утре, среда 20 јули, со изложба на слики од уметникот Мајкл Клос од Канада и настапот на бендот „8balls“ во Трпејца на...

Со џезерот Ори Даган ќе се затвори Скопско лето 2022

На 30. јули со почеток во 21 часот концерт ќе одржи Ори Даган, џез вокалист од Торонто, Канада, лауреат на неколку Северноамерикански натпревари меѓу...

“ПОЛИФОНИЈА” најавува вечер со македонски шлагери!

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА по успешниот настап на триото Џим Политис, најавува уште два концерти со несекојдневна програма во рамки на фестивалот Скопско Лето. Оваа...

Георги Шарески-Вудсток е поврзан со Охридско езеро

Познатиот музичар Георги Шарески, еден од првенците на современата македонска музичка сцена, со богата кариера и во странство, на фејсбук сподели импресивна сторија. Вреди...

“Некст Тајм” на Античкиот театар

На 30 ти јули во Античкиот театар во Охрид заеднички концерт ќе оддржат моментално најактуелните македонски звезди, групата Некст Тајм и Лозано. Влезниците за овој...

Андреа со нова песна од Масевски – “Close to the Sun”

По настапот на Евровизија, во мај во Торино, и успехот што евровизиската песна "Circles" го постигна кај своите домашни и евровизиски обожаватели,...

Американски и австриски музичари на “Скопско лето 2022”

Во рамки на 43-тото издание на манифестацијата „Скопско лето“ 2022 "вечерва 7 јули ќе се одржи концерт на хорот „THE HARVARD KROKODILOES“ - САД. ...

Вечерва концерт на “Џим Политис квартет “

Концертот на „Џим Политис Квартет“ ќе се одржи на 6 јули, со почеток од 21 часот, на платото на „Ист Гејт мол“. Џим Политис е...

Нов хит на “Суперхикс” насловен „Крута“

"Суперхикс" банда инструментале - бенд кој речиси 30 години ја пишува македонската музичка историја, го објави својот нов сингл насловен „Крута“. Синглот е снимен во текот на месец јуни...
.td-container, .tdc-row { width: 1095px }