сабота 28 ноември, 2020

По повод 76 години постоење на Македонската филхармонија, роденденски концерт насловен „Колаж„

Македонската Филхармонија в четврток (26.11) во 20 часот ќе го одржи својот роденденски концерт насловен „Колаж" на кој како солист ќе настапи руската виолончелистка...
video

Ново на македонската музичка сцена – „Жедни“- Тамара Стојковска

Деновиве излезе во јавност спотот и новата песна на Тамара Стојковска ,пеачка од Битола .Овој пат тоа е нумерата „Жедни“ кој е нејзин текст...

Македонска филхармонија – Концерт „И тело и душа“ со солистот на пијано Дино Имери

Оркестарот на Mакедонската филхармонија, в четврток ќе одржи концерт насловен „И тело и душа“, на кој како солист ќе настапи македонскиот пијанист Дино Имери....

Вечерва јубилејниот концерт на “Скопски солисти“ во Македонска Филхармонија

Вечерва (9 ноември) камерниот оркестар „Скопски солисти“ во Македонската филхармонија, ќе одржи јубилеен концерт со почеток во 20 часот. Меѓу солистите  се и примадоната...

Во Филхармонија симфониски концерт со пијанистот од Луксембург Франческо Тристано

Оркестарот на Филхармонија во четврток во 20 часот ќе одржи симфониски концерт насловен „Кругови“ на кој како солист ќе еден од најкреативните пијанисти -...

Вечерва во Филхармонија концерт на виолинистката Алена Баева

Филхармонија вечрва ќе одржи концерт на кој како солистка ќе настапи една од најдобрите виолинистки на светската музичка сцена – Алена Баева од Русија....

9.октомври-Гала оперски концерт во Македонска филхармонија

На 9 октомври 2020 со почеток во 20 часот на сцената на Националната опера и балет ќе се одржи Гала оперски концерт на кој...

„Поле за игра“, соло концерт на Казахстанската виолинистка Ајман Мусахоџаева во Филхармонија

Оркестарот на Филхармонија ќе одржи концерт во четврток насловен „Поле за игра“ на која како солистка ќе настапи исклучителната виолинистка Ајман Мусахоџаева од Казахстан....

„Шпански танц“, концерт во Македонска Филхармонија

„Шпански танц“ е насловен концертот на Филхармонија кој ќе се одржи в четврток (1 октомври) во 20 часот, на кој ќе бидат изведени Барокни...

Силви бенд со концерт-мјузикл „Ромален“ во Германија

Во организација на музичката куќа и продукција "Сил-Вла", на 17.10.2020 година од 20 часот во градот Ахен, Германија, ќе се одржи голем, спектакуларен концерт...

Следете не

1,638FansLike
138FollowersСледи не
2SubscribersSubscribe

Последни вести