МКЦ повик – 50 години МКц

53

Во тек е конкурсот за избор на идејно-графичко решение за визуелно обликување на програмите и активностите на МКЦ во 2022 година – со цел создавање на визуелен идентитет и препознавање на јубилејот „50 години МКЦ“.
Избраното решение ќе биде наградено со паричен износ од 50.000 денари.
Повеќе информации и апликација: mkc.mk/vesti/mkc-povik-50-godini
Конкурсот е отворен до 12 јануари 2022 година.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.