четврток 1 октомври, 2020

Од 5-9 октомври- Ехо фестивал на планински филм во своето 11. издание

11.тото издание на Ехо фестивалот за планинакси филм ќе се одржи од, 05 – 09 Октомври 2020, на две кино локации во Кино Милениум,...

„Џифони Македонија“ 2020- Вечерва завршува со најдоброто од Фестивалот, чие издание ќе остане запаметено

Шест дена богати со многу филмови, разговори, уметност и креативност оставија зад себе 300-те учесници на 8.Филмскиот фестивал на млади „Џифони Македонија“. Охрабрени млади...

„Џифони Македонија 2020“- Клаудио Губитози- На „Џифони“ не е важно од каде сте, туку...

Имав 17 години кога почнав да размислував што сакам да правам, на 18 почнав да ставам сѐ на едно место, а на 19 години...

Основачот на фестивалот „Џифони експериенс“, Клаудио Губитози, денеска во 17 часот ќе ја раскаже...

На третиот фестивалски ден на годинешново издание на „Џифони Македонија“ ,младите вљубеници во филмот имаа можност да сведочат на искуството на Сергеј Сарчевски, студент...

Џифони Македонија 2020 – Онлајн мастер-клас работилници а вечерва проекција на филмот „Несовршено доба...

Мастер-клас на Леон Ристов: „Џифони“ ми помогна да го најдам мојот пат во филмската уметност Младите успешни филмски уметници, секогаш имаат место во „Џифони Македонија“....
video

„Џифони Македонија“ – Денеска дневна онлајн работилница и вечерна филмска проекција

Вечерва Giffoni Macedonia, ја продолжува програмата на филмски проекции со филмот „Заслепен од светлината“  кој е приказна за остварување на соништата инспирирана од вистински...

Во соработка со „Џифони Македонија “ во Битола ќе се одржи проектот “Готвиме филм,сликаме...

Со работилница за готвење „филм“ со Бранко Попоски од „Готвиме со Бранко“ (Cooking with Branko) утре во 10 часот почнува проектот „Готвиме филм, сликаме...

8. издание на Џифони Македонија почнува утре – Бројни учесници и богата филмска и...

300 деца и млади од 13 земји ќе се дружат на „Џифони Македонија“ со помош на платформата youth.mk Утревечер во 19 часот во Кинотеката на...

Џифони Македонија 2020- Прес конференција на 24.септември во 11 часот

На ден пред почетокот на годинешново издание на единствениот филмски фестивал "Џифони Македонија" , организаторите организираат прес-конференција , со цел да на медиумите и...

Годинешново издание на Еко фестивал на планински филм ќе се одржи од 5-9 октомври

Најновото издание на Ехо – фестивалот на планински филм ќе се одржи од 5-ти до 9-ти октомври, а локацијата и програмата ќе биде објавена...

Следете не

1,635FansLike
138FollowersСледи не
2SubscribersSubscribe

Последни вести