сабота 20 јули, 2024
tamara

Пред Евровизиската еуфорија 2019

Пишува м-р Татјана Гогоска Февруари 2019 По објавувањето на Изборот за македонски претставник на годинешново издание на Евровизија, што ќе се одржи во месец мај во...

16 издание на музичкиот фестивал за деца „Поточиња“ на 30 и 31 март

Новото 16. издание ,,Поточиња 2019″ ќе се одржи на 30. и 31. март 2019 во Македонска опера и балет. Музичкиот фестивал за деца  ,,Поточиња”...
moda

Мода, од и за природата

Се почесто го сретуваме зборот органско во секојдневниот живот. Мислам дека малку по малку почнуваме да се освестуваме што си правиме себеси и на...
reportazi

Репортажа – Холандија, земјата каде сонцето заоѓа меѓу облаците

Репортажа за Холандија - земјата каде што сонцето заоѓа меѓу облаците автор М-р Татјана Гогоска „Земја на лалињата“, „Земја на ветерниците“, „Земја која е пониска од...
kujna

Деликатес на денот: Полнети печурки со лук, спанаќ и пармезан

Ако сакате шампињони, ова јадење ќе го обожавате. А доколку спанаќот и пармезанот се ваша омилена комбинација го имате вашето омилено јадење.  СОСТОЈКИ: 20 шампињони ...
horoskop

Пролет и љубов за Хороскопските знаци

Овен Оваа пролет ќе биде совршена за вас,благодарејќи му на Сонцето кое на 20-ти март ќе влезе во вашиот знак. Со леснотија ќе ги освојувате...
.td-container, .tdc-row { width: 1095px }