четврток 23 септември, 2021

Интервју со Горан Спасевски, сликар и калиграф- Мојата изложба ќе биде џиновска, со џиновски платна! 

Интервјуто го водеше Валентина Ѓоргиевска Парго Да се разговара со инспиративниот уметник Горан Спасевски од Битолскиот Народен театар, значи да се разговара со човекот кој...
video

Интервју со Маја Гроздановска-Панчева -Кога љубовта и насмевката се придружници во заедничкиот живот се...

До следна средба со Маја Гроздановска -Панчева и нејзините Дарко, Надица и Марија, се договоривме да се потсетиме на претходното Интервју кое сеуште е...

Интервју со Рашела Гинова-Карафилоска-Сакам да го добијам заслужениот статус и да се фокусирам на...

Разговорот со радио и телевизискиот водител и новинар Рашела Гинова-Карафилоска, го водеше: Валентина Ѓоргиевска - Парго    Интересни се сите попладниња, кога сме вклучени...

Мега интервју со актерот Борис Чоревски – Останувањето во Битола ми донесе голема кариера

Интервјуто со Борис Чоревски, актерската битолска  легенда, во овие жешки летни денови , го направи Валентина Ѓоргиевска- Парго, а тој средбата ја започна со...

Интервју со Маја Јаневска Илиева, фотограф -Фокусот ми е насочен во објективноста, во покажување...

Интервјуто за куларт.мк го водеше Валентина Ѓоргиевска Парго "Приватни демони" беше неодамнешната ваша, чинам прва самостојна изложба, која се одржа неодамна во рамките на Ин...

Интервју со Миле Грозданоски режисер – Професијата ми донесе многу среќа и исполнет живот

Средба со режисерoт Миле Гроздановски, човекот кој од позади камерата со сета своја енергија и знаења со децении создаваше, телевизиска, филмска, документарна и музичка...

Интервју со Каро Балијан театарски режисер од Ерменија- Чест е да се игра Шекспир,...

За време на годинешниот, седми по ред, Битола Шекспир Фестивал (23-28 јуни)  се сретнавме со специјалниот гостин на фестивалот, ерменскиот актер, театарски режисер ...

Интервју со Иван Јерчиќ, директор на Битолски народен театар- Ќе твориме театар, се додека...

Интервјуто со Иван Јерчиќ, директор на Битолски народен театар, за kulart.mk  го направи новинарот Валентина Ѓоргиевска -Парго В.Г. Парго- "Да се биде  или? " на...

Интервју со Анита Бошкова – Универзалниот клуч за сите срца е во љубовта

Разговорот го водеше Валентина Георгиевска -Парго - Да се поразговара со поетесата Анита Бошкова, особено во овој активен период, има доста поводи. Во сето ова,...

Повторенo – Средба со јунаците од безвременската серија за деца “Дајте музика“

01.06.2018, Дебар Маало, Круг - Емотивна средба на сценаристот на серијата Татјана Гогоска и дел од јунаците на серијата „Дајте музика“ Пишува Татјана Гогоска Малкумина ја...

Следете не

1,638FansLike
138FollowersСледи не
2SubscribersSubscribe

Последни вести

.td-container, .tdc-row { width: 1095px }