вторник 24 ноември, 2020

Почна неделата на италијанска кујна во светот – Предлог за три вкусни јадења

Изберете барем еден да подготвите и уживајте во италијанските специфични вкусови: ДЕНЕШЕН ПРЕДЛОГ БРОЈ 1 Asparagi e uova - Аспарагус и јајца Состојки за 4 лица: 4 китки аспарагус Малсиново...

Петта недела на италијанска кујна во светот од 23-29 ноември 2020

Петтата  Недела на италијанската кујна во светот организирана од ИТА-Оддел за економска соработка при Амбасадата на Република Италија, со цел промоцијата на италијанската кујна,...

Мексиканска кујна- Рецепт за салата со туна

Мексиканската салата со туна е многу лесно јадење кое се подготвува како главен оброк. Туна од конзерва, со многу зеленчуци и со пријатен лут...

Интересни информации од светот на храната -10 топ шпански рецепти

Следниве се рецептите кои ги препорачуваме да се обидат кујните кои се нови во шпанската кујна. Оваа листа вклучува јадења кои се некои од...

Топ 10 тајландски десертни рецепти за лето

Вкусот на рајот Кул, егзотични рецепти кои можат лесно да се направат? Звучат и изгледаат добро, и тоа е - многу добро! Овие летни тајландски...

Куларт кујна- Ќофтиња од тиквички во комбинација со освежителен сос

Потребни состојки за тиквичките -3 поголеми тиквички -15 грама сирење -2 јајца -презла (брашно) -зачини по вкус За сосот 1 павлака 200 гр мајонез лук исецкан магдонос и зачини по вкус Начин на подготовка Тиквичките ќе ги...

Пролетно дневно мени – Доручек пита од зеље, за ручек дроб сарма а вечера...

Доручек- Пита со зеље Можете да ја правите со готови кори или пак да ги засукате ракавите и да исукати барем три кори. Зељето ќе го...

Викенд кујна – Јагнешка дроб сарма

За овој викенд, пролетен ручек ако сте пропуштиле да го направите за време на Велигденските празници. Потребни состојки од 1 јагне црн и бел џигер,...

Традиционален велигденски ручек

  Наш предлог Јагнешко со зеленчук  Потребни состојки: 1,5 кг јагнешки бут, 1,5 кг разен зеленчук по желба , 100 мл млеко, јајца, 100 мл масло, 50 г...

Деновиве се основа Слоу фуд-Прилеп, која стана членка на светското еко-гастрономско движење

Во четвртокот вечерта во градската библиотека „Борка Талески“ во Прилеп, се одржа основачко собрание на кое се основа Слоу фуд-Прилеп, а за лидер едногласно...

Следете не

1,638FansLike
138FollowersСледи не
2SubscribersSubscribe

Последни вести